SSS


Sıkça Sorulan Sorular

S. Hangi Satış Personeli için uygun bir araçtır?

C. Yağ Satarım Bal Satarım" Satış Oyunu hangi ürünü/hizmeti satarsa satsın müşteri ile temas kuran ve hedefleri olan tüm satış personeli düşünülerek tasarlanmıştır’’.


S. Perakende sektöründeki satış personeli oyunu nasıl uygulayabilir?”

C. Perakende Satış Oyunumuz Kasım 2008 itibari ile kullanılmaya başlanmıştır.”


S. İçerik Nasıl oluşturuldu?

C. "Yağ Satarım Bal Satarım" Satış Oyununun içeriği tüm dünyaca uygulanmış, kabul görmüş ve olumlu sonuçların alınmasına yardımcı olmuş metodların bir araya getirilmesi sonucu oluşturuldu. Burada UNICON Danışmanlarının 15 seneyi aşkın farklı sektörlerdeki tecrübeleri ve teorik bilgilerinin amalgamı neticesinde oluşturuldu. Bütün bu bilgi birikimi eğitimlerin daha etkili hale getirilmesi için yaratıcı bir yöntemle birleştirildi ve sonuç ortaya çıktı.

Başa dön

S. "Yağ Satarım Bal Satarım" Satış Oyununun içindeki bilgiler firmamızın satış süreci ile uyumlu mudur?

C. Yağ Satarım Bal Satarım? Satış oyunu temel olarak bir satış prosesinde ve satış döngüsünde şu alanlara odaklanmıştır:

* Muhtemel müşterilerin belirlenmesi

* Müşteri ile görüşme öncesi ön hazırlıklar

* Görüşmelere başlama

* İhtiyaçların analiz edilmesi

* İtirazların karşılanması

* Müzakere etme

* Teklif oluşturma

* Satış kapatma

* Müşteri ilişkileri

* Performans takibi

Müşteri ziyaretleri yaparak mevcut ve yeni müşterilere satış yapan Satış Personeli için yukarıdaki alanlar birçok organizasyonda ortaktır.

Başa dön

S. "Yağ Satarım Bal Satarım" Satış Oyunu kullanabilmek için eğitim hakkında bilgi sahibi olmalı mıyım?

C. Hayır. "Yağ Satarım Bal Satarım" Satış Oyunu özellikle Satış Yöneticilerinin kolay kullanımı için özel olarak tasarlanmıştır. Oyun içinde yer alan kılavuzu okuduğunuzda çok rahatlıkla oyunu yönetebilir ve ilgili Bilgi Kaynaklarındaki bilgileri Satış Personelinize aktarabilirsiniz..


S. "Yağ Satarım Bal Satarım" Satış Oyunu için ne kadar hazırlık yapmaya gerek vardır?

C. Oyunu bir kez gözden geçirdikten sonra gerekli hazırlıkları yapmak için 5-10 dakika yeterli olacaktır. Oyunu ilk defa oynatmadan 1 saat önce tüm dokümanları gözden geçirmeniz işinizi daha da kolaylaştıracaktır.


S. "Yağ Satarım Bal Satarım" Satış Oyununu ne kadar sıklıkta kullanmamız gerekir?

C. "Yağ Satarım Bal Satarım" Satış Oyunundan en üst düzeyde verim elde etmek için her satış toplantınızda 40-50 dakika kullanmanız uygun olacaktır. Böylelikle satış personeliniz düzenli olarak bilgi tazelemesi yaparak bir gelişim içinde olacaklardır.

Başa dön

S. "Yağ Satarım Bal Satarımdan" ne tür faydalar elde edebilirim?

C. Bu aracı kullanan firmaların şu sonuçları elde etmesi beklenmektedir:

* Yeni müşteri oluşturma sayısında artış

* Muhtemel müşterinin, müşteriye dönüşme oranında artış

* Kendine güvenen Satış Personeli

* Net satışlarda artış


S. "Yağ Satarım Bal Satarım" Satış Oyununu kaç kişi kullanabilir?

C. Oyun aynı anda 15 Satış personeli ile birlikte çok rahatlıkla oynanabilir.


S. "Yağ Satarım Bal Satarım" Satış Oyunu aldığımda ne tür destekler veriyorsunuz?

C. Oyunu aldıktan sonra danışmanlarımız oyun yöneticilerine yarım günlük bir eğitimle oyunun nasıl oynanacağı hakkında bir eğitim vermektedir. Bununla birlikte oyunu kullanmaya başladıktan sonra 2 ay süresince her oyun sonunda dolduracağınız geri besleme formaları düzenli olarak gözden geçirilmekte ve geri beslemeler tarafımızdan yapılmaktadır. Bununla birlikte info@unicon.com.tr adresine oyunla ilgili her türlü sorunuzu sorabilirsiniz.


S. "Yağ Satarım Bal Satarım" Satış Oyununda hangi parçaları kullanmalıyım?

C. Burada tamamıyla firmanızın ve Satış Personelinizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak oyun tahtasını kurgulamalısınız. Oyunun getirdiği esneklikle sadece ihtiyacınız olan konularda bilgi paylaşımı yaparak oyunun etkililiğini artırabilirsiniz.

Başa dön


© Unicon Consulting Group 2011                                                   Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | SSSSitemap                                         info@unicon.com.tr                UPDATE: 03-2016